Menu
Samlet Kampprogram
Oktober 2017
1.
søndag
10.00
KB/KR70
4 - 1
Herrer
U12
U12 drenge C (født 2006) - Efterår 2017 • Pulje 3
Kerteminde Stadion
SUB Ullerslev
Kerteminde Stadion
1.
søndag
10.30
Krarup Espe Fodbold
Spillet
Herrer
U9
U9 drenge (2009) 5M D (nybegyndere , efterår 2017 • Pulje 1
Skovløkkeskolen
SUB Ullerslev
Skovløkkeskolen
1.
søndag
11.00
B 67
Spillet
Herrer
U9
U9 drenge (2009) 5M B (let øvede), efterår 2017 • Pulje 5
Ullerslev Stadion
SUB Ullerslev
Ullerslev Stadion
1.
søndag
11.00
Dalum IF
Spillet
Herrer
U9
U9 drenge (2009) 5M D (nybegyndere , efterår 2017 • Pulje 1
Skovløkkeskolen
SUB Ullerslev
Skovløkkeskolen
1.
søndag
11.00
SUB Ullerslev
livescore
3 - 3
Herrer
Senior
Herre S3, efterår 2017 • Pulje 5
Skellerup Sportsplads
Søllinge Sport og Fritid
Skellerup Sportsplads
1.
søndag
11.00
Verninge IF
2 - 3
Kvinder
U13
U13 pige B/C (født 2005) - Efterår 2017 • Pulje 2
Verninge Stadion
SUB Ullerslev
Verninge Stadion
1.
søndag
11.30
Marienlyst
Spillet
Herrer
U9
U9 drenge (2009) 5M B (let øvede), efterår 2017 • Pulje 5
Ullerslev Stadion
SUB Ullerslev
Ullerslev Stadion
1.
søndag
11.30
Skeby GF
Spillet
Herrer
U9
U9 drenge (2009) 5M D (nybegyndere , efterår 2017 • Pulje 1
Skovløkkeskolen
SUB Ullerslev
Skovløkkeskolen
1.
søndag
12.00
SUB Ullerslev
Spillet
Herrer
U9
U9 drenge (2009) 5M D (nybegyndere , efterår 2017 • Pulje 1
Skovløkkeskolen
Højby S & G
Skovløkkeskolen
1.
søndag
13.00
SUB Ullerslev
4 - 2
Kvinder
Senior
Kvinde serie 1 - efterår 2017 • Pulje 1
Ullerslev Stadion
Årslev BK
Ullerslev Stadion
1.
søndag
13.00
SUB Ullerslev (2)
Spillet
Herrer
U8
U8 dr (2010) 5M D (nybeg) efterår 3,4,5 stævne • Pulje 2
Kirkeby skole
Kirkeby IF
Kirkeby skole
1.
søndag
13.00
Krarup Espe Fodbold
Spillet
Herrer
U8
U8 dr (2010) 5M D (nybeg) efterår 3,4,5 stævne • Pulje 2
Espe Hallen (ude)
SUB Ullerslev (1)
Espe Hallen (ude)
1.
søndag
13.30
F.B. & I.F. Fodbold
Spillet
Herrer
U8
U8 dr (2010) 5M D (nybeg) efterår 3,4,5 stævne • Pulje 2
Kirkeby skole
SUB Ullerslev (2)
Kirkeby skole
1.
søndag
13.30
SUB Ullerslev (1)
Spillet
Herrer
U8
U8 dr (2010) 5M D (nybeg) efterår 3,4,5 stævne • Pulje 2
Espe Hallen (ude)
Munkebo BK
Espe Hallen (ude)
1.
søndag
14.00
SUB Ullerslev (2)
Spillet
Herrer
U8
U8 dr (2010) 5M D (nybeg) efterår 3,4,5 stævne • Pulje 2
Kirkeby skole
Hesselager Fodbold
Kirkeby skole
1.
søndag
14.30
SUB Ullerslev (2)
Spillet
Herrer
U8
U8 dr (2010) 5M D (nybeg) efterår 3,4,5 stævne • Pulje 2
Kirkeby skole
Ringe BK
Kirkeby skole
1.
søndag
15.00
SUB Ullerslev (1)
Spillet
Herrer
U8
U8 dr (2010) 5M D (nybeg) efterår 3,4,5 stævne • Pulje 2
Espe Hallen (ude)
Dalby IF
Espe Hallen (ude)
4.
onsdag
18.00
SUB Ullerslev
livescore
2 - 3
Kvinder
U16
U16 pige 11M (født 2002) - Efterår 2017 • Pulje 1
Ullerslev Stadion
Aarup BK
Ullerslev Stadion
5.
torsdag
18.30
Oure Fodbold Akademi
9 - 2
Kvinder
Senior
Kvinde serie 1 - efterår 2017 • Pulje 1
Oure Idrætsskole
SUB Ullerslev
Oure Idrætsskole
7.
lørdag
10.00
Langeskov IF (1)
Spillet
Herrer
U10
U10 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 3
Ullerslev Stadion
SUB Ullerslev (2)
Ullerslev Stadion
7.
lørdag
10.30
SUB Ullerslev (1)
Spillet
Herrer
U10
U10 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 3
Ullerslev Stadion
Kerteminde BK
Ullerslev Stadion
7.
lørdag
10.30
Tarup/Paarup IF
Spillet
Herrer
U9
U9 drenge (2009) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 4
Vindinge Sportsplads
SUB Ullerslev
Vindinge Sportsplads
7.
lørdag
11.00
SUB Ullerslev (2)
Spillet
Herrer
U10
U10 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 3
Ullerslev Stadion
SUB Ullerslev (1)
Ullerslev Stadion
7.
lørdag
11.00
SUB Ullerslev
Spillet
Herrer
U9
U9 drenge (2009) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 4
Vindinge Sportsplads
Munkebo BK
Vindinge Sportsplads
7.
lørdag
11.30
Korup-Ubberud Ungdom - KUU
Spillet
Herrer
U10
U10 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 3
Ullerslev Stadion
SUB Ullerslev (1)
Ullerslev Stadion
7.
lørdag
11.30
Kerteminde BK
Spillet
Herrer
U10
U10 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 3
Ullerslev Stadion
SUB Ullerslev (2)
Ullerslev Stadion
7.
lørdag
11.30
SUB Ullerslev
Spillet
Herrer
U9
U9 drenge (2009) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 4
Vindinge Sportsplads
Vindinge BK
Vindinge Sportsplads
7.
lørdag
12.00
Langeskov IF (1)
Spillet
Herrer
U10
U10 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 3
Ullerslev Stadion
SUB Ullerslev (1)
Ullerslev Stadion
7.
lørdag
12.00
Korup-Ubberud Ungdom - KUU
Spillet
Herrer
U10
U10 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 3
Ullerslev Stadion
SUB Ullerslev (2)
Ullerslev Stadion
7.
lørdag
15.30
Langtved SG & IF
livescore
4 - 3
Herrer
Senior
Herre S3, efterår 2017 • Pulje 5
Langtved Stadion
SUB Ullerslev
Langtved Stadion
8.
søndag
10.00
Tarup/Paarup IF
0 - 3
Kvinder
U13
U13 pige B/C (født 2005) - Efterår 2017 • Pulje 2
Home Tarup Park
SUB Ullerslev
Home Tarup Park
8.
søndag
11.00
OB
Spillet
Herrer
U9
U9 drenge (2009) 5M B (let øvede), efterår 2017 • Pulje 5
Nordfyns Bank Arena
SUB Ullerslev
Nordfyns Bank Arena
8.
søndag
11.00
KR 70
livescore
2 - 3
Herrer
Senior
Herre S2, 2017/2018 • Pulje 2
Nymarkshallen
SUB Ullerslev
Nymarkshallen
8.
søndag
11.30
Otterup B & IK
Spillet
Herrer
U9
U9 drenge (2009) 5M B (let øvede), efterår 2017 • Pulje 5
Nordfyns Bank Arena
SUB Ullerslev
Nordfyns Bank Arena
8.
søndag
11.30
Krarup Espe Fodbold
Spillet
Herrer
U9
U9 drenge (2009) 5M D (nybegyndere , efterår 2017 • Pulje 1
Ullerslev Stadion
SUB Ullerslev
Ullerslev Stadion
8.
søndag
12.00
Højby S & G (2)
Spillet
Herrer
U9
U9 drenge (2009) 5M B (let øvede), efterår 2017 • Pulje 5
Nordfyns Bank Arena
SUB Ullerslev
Nordfyns Bank Arena
8.
søndag
12.00
Dalum IF
Spillet
Herrer
U9
U9 drenge (2009) 5M D (nybegyndere , efterår 2017 • Pulje 1
Ullerslev Stadion
SUB Ullerslev
Ullerslev Stadion
8.
søndag
13.00
SUB Ullerslev (2)
Spillet
Herrer
U8
U8 dr (2010) 5M D (nybeg) efterår 3,4,5 stævne • Pulje 2
Dalby Sportsplads
Krarup Espe Fodbold
Dalby Sportsplads
8.
søndag
13.00
Kirkeby IF
Spillet
Herrer
U8
U8 dr (2010) 5M D (nybeg) efterår 3,4,5 stævne • Pulje 2
Ullerslev Stadion
SUB Ullerslev (1)
Ullerslev Stadion
8.
søndag
13.30
SUB Ullerslev (1)
Spillet
Herrer
U8
U8 dr (2010) 5M D (nybeg) efterår 3,4,5 stævne • Pulje 2
Ullerslev Stadion
Hesselager Fodbold
Ullerslev Stadion
8.
søndag
14.00
SUB Ullerslev (2)
Spillet
Herrer
U8
U8 dr (2010) 5M D (nybeg) efterår 3,4,5 stævne • Pulje 2
Dalby Sportsplads
Dalby IF
Dalby Sportsplads
8.
søndag
14.30
SUB Ullerslev (1)
Spillet
Herrer
U8
U8 dr (2010) 5M D (nybeg) efterår 3,4,5 stævne • Pulje 2
Ullerslev Stadion
Ringe BK
Ullerslev Stadion
8.
søndag
15.00
SUB Ullerslev (1)
Spillet
Herrer
U8
U8 dr (2010) 5M D (nybeg) efterår 3,4,5 stævne • Pulje 2
Ullerslev Stadion
Munkebo BK
Ullerslev Stadion
12.
torsdag
18.00
Fjordager IF
4 - 3
Herrer
U12
U12 drenge C (født 2006) - Efterår 2017 • Pulje 3
Fjordager IF.s anlæg
SUB Ullerslev
Fjordager IF.s anlæg
14.
lørdag
11.00
SUB Ullerslev
10 - 3
Herrer
U15
U15 drenge A (født 2003) - Efterår 2017 • Pulje 2
Skellerup Sportsplads
Krarup/Espe Fodbold
Skellerup Sportsplads
15.
søndag
11.00
SUB Ullerslev
livescore
2 - 0
Herrer
Senior
Herre S2, 2017/2018 • Pulje 2
Ullerslev Stadion
Aunslev IF
Ullerslev Stadion
21.
lørdag
15.30
Chang (1)
livescore
2 - 3
Herrer
Senior
Herre S2, 2017/2018 • Pulje 2
Chang Arena
SUB Ullerslev
Chang Arena
22.
søndag
13.00
Birkende BK
Herrer
Senior
Herre S3, efterår 2017 • Pulje 5
Birkende Stadion
SUB Ullerslev
Birkende Stadion
22.
søndag
13.00
Kildemosens BK
Kvinder
Senior
Kvinde serie 1 - efterår 2017 • Pulje 1
Kildemosens anlæg
SUB Ullerslev
Kildemosens anlæg
25.
onsdag
18.30
SUB Ullerslev
Kvinder
Senior
Kvinde serie 1 - efterår 2017 • Pulje 1
Skellerup Sportsplads
B1913
Skellerup Sportsplads
28.
lørdag
10.00
SUB Ullerslev (1)
Herrer
U10
U10 drenge enkeltstævne C 28.10.2017 • Pulje 1
Fjordager IF.s anlæg
Dalum IF
Fjordager IF.s anlæg
28.
lørdag
10.00
Fjordager IF
Herrer
U10
U10 drenge enkeltstævne C 28.10.2017 • Pulje 1
Fjordager IF.s anlæg
SUB Ullerslev (2)
Fjordager IF.s anlæg
28.
lørdag
10.00
SUB Ullerslev
Herrer
U12
U12 drenge C (født 2006) - Efterår 2017 • Pulje 3
Ullerslev Stadion
Verninge IF
Ullerslev Stadion
28.
lørdag
10.30
SUB Ullerslev (2)
Herrer
U10
U10 drenge enkeltstævne C 28.10.2017 • Pulje 1
Fjordager IF.s anlæg
SUB Ullerslev (1)
Fjordager IF.s anlæg
28.
lørdag
11.00
SUB Ullerslev (1)
Herrer
U10
U10 drenge enkeltstævne C 28.10.2017 • Pulje 1
Fjordager IF.s anlæg
Fjordager IF
Fjordager IF.s anlæg
28.
lørdag
11.00
SUB Ullerslev (2)
Herrer
U10
U10 drenge enkeltstævne C 28.10.2017 • Pulje 1
Fjordager IF.s anlæg
Marienlyst
Fjordager IF.s anlæg
28.
lørdag
11.30
SUB Ullerslev (1)
Herrer
U10
U10 drenge enkeltstævne C 28.10.2017 • Pulje 1
Fjordager IF.s anlæg
Marienlyst
Fjordager IF.s anlæg
28.
lørdag
11.30
SUB Ullerslev (2)
Herrer
U10
U10 drenge enkeltstævne C 28.10.2017 • Pulje 1
Fjordager IF.s anlæg
Næsby BK
Fjordager IF.s anlæg
28.
lørdag
12.00
Næsby BK
Herrer
U10
U10 drenge enkeltstævne C 28.10.2017 • Pulje 1
Fjordager IF.s anlæg
SUB Ullerslev (1)
Fjordager IF.s anlæg
28.
lørdag
12.00
Dalum IF
Herrer
U10
U10 drenge enkeltstævne C 28.10.2017 • Pulje 1
Fjordager IF.s anlæg
SUB Ullerslev (2)
Fjordager IF.s anlæg
28.
lørdag
13.00
Strib IF
Kvinder
U16
U16 pige 11M (født 2002) - Efterår 2017 • Pulje 1
Strib fritids- & aktivitetscenter
SUB Ullerslev
Strib fritids- & aktivitetscenter
28.
lørdag
14.00
SUB Ullerslev
Herrer
Senior
Herre S2, 2017/2018 • Pulje 2
Ullerslev Stadion
Nyborg G & IF
Ullerslev Stadion
29.
søndag
11.00
Skeby GF
Kvinder
U13
U13 pige B/C (født 2005) - Efterår 2017 • Pulje 2
Skovløkkeskolen
SUB Ullerslev
Skovløkkeskolen

Til forældre og trænere...

Hovedsponsorer

Kommende Kampe
Oktober 2017
21.
lørdag
15.30
Chang (1)
livescore
2 - 3
Herrer
Senior
Herre S2, 2017/2018 • Pulje 2
Chang Arena
SUB Ullerslev
Chang Arena
22.
søndag
13.00
Birkende BK
Herrer
Senior
Herre S3, efterår 2017 • Pulje 5
Birkende Stadion
SUB Ullerslev
Birkende Stadion
22.
søndag
13.00
Kildemosens BK
Kvinder
Senior
Kvinde serie 1 - efterår 2017 • Pulje 1
Kildemosens anlæg
SUB Ullerslev
Kildemosens anlæg
25.
onsdag
18.30
SUB Ullerslev
Kvinder
Senior
Kvinde serie 1 - efterår 2017 • Pulje 1
Skellerup Sportsplads
B1913
Skellerup Sportsplads

Følg os på Facebook