Menu

Samlet kampprogram

Samlet Kampprogram
August 2020
2.
søndag
11.00
SUB Ullerslev
Spillet
Herrer
Senior
Træningskampe senior/U19/U18 (trio) • Pulje 1
Ullerslev Stadion
B Chang
Ullerslev Stadion
4.
tirsdag
19.00
Kværndrup BK
Spillet
Herrer
Senior
Træningskampe senior/ynglinge • Pulje 1
Kværndrup Stadion
SUB Ullerslev
Kværndrup Stadion
8.
lørdag
13.00
SUB Ullerslev
Spillet
Herrer
Senior
Træningskampe senior/U19/U18 (trio) • Pulje 1
Ullerslev Stadion
Næsby BK
Ullerslev Stadion
9.
søndag
13.00
SUB Ullerslev
Herrer
Senior
Træningskampe senior/ynglinge • Pulje 1
Skellerup Sportsplads
Kildemosens BK
Skellerup Sportsplads
10.
mandag
19.00
Vindinge BK
Herrer
Senior
Træningskampe senior/ynglinge • Pulje 1
Vindinge Sportsplads
SUB Ullerslev
Vindinge Sportsplads
15.
lørdag
15.00
Tved BK
Herrer
Senior
Herre S1 - 2020/2021 • Pulje 1
Tved Stadion
SUB Ullerslev
Tved Stadion
16.
søndag
11.00
Langtved SG & IF
Herrer
Senior
Herre S3 - Efterår 2020 • Pulje 5
Langtved Stadion
SUB Ullerslev
Langtved Stadion
18.
tirsdag
18.15
SUB Ullerslev
Herrer
Senior
Sydbank Pokalen 2020/21 • Pulje 1
Ullerslev Stadion
Glamsbjerg IF
Ullerslev Stadion
21.
fredag
18.45
SUB Ullerslev
Herrer
Senior
Herre S1 - 2020/2021 • Pulje 1
Ullerslev Stadion
B.67
Ullerslev Stadion
22.
lørdag
10.00
Tarup/Paarup IF
Herrer
U12
U12 drenge C (født 2009) - Efterår 2020 • Pulje 3
Home Tarup Park
SUB Ullerslev
Home Tarup Park
23.
søndag
11.00
SUB Ullerslev
Herrer
Senior
Herre S3 - Efterår 2020 • Pulje 5
Skellerup Sportsplads
Marslev G & IF
Skellerup Sportsplads
23.
søndag
11.00
ØB
Kvinder
Senior
Kvinde S1 - Efterår 2020 • Pulje 1
Ø.B.s Anlæg
Opvisningsbane
SUB Ullerslev
Ø.B.s Anlæg
Opvisningsbane
24.
mandag
18.30
SUB Ullerslev
Herrer
U13
U13 drenge B (født 2008) - Efterår 2020 • Pulje 1
Ullerslev Stadion - kunstgræs
Kværndrup BK
Ullerslev Stadion - kunstgræs
24.
mandag
18.30
SUB Ullerslev
Herrer
U15
U15 drenge B (født 2006) - Efterår 2020 • Pulje 3
Ullerslev Stadion
Thurø BK af 1920
Ullerslev Stadion
27.
torsdag
18.30
SUB Ullerslev
Herrer
U13
U13 drenge C (født 2008) - Efterår 2020 • Pulje 3
Ullerslev Stadion - kunstgræs
OKS
Ullerslev Stadion - kunstgræs
29.
lørdag
15.00
Aunslev IF
Herrer
Senior
Herre S3 - Efterår 2020 • Pulje 5
Aunslev Stadion
SUB Ullerslev
Aunslev Stadion
30.
søndag
10.30
Aarslev BK
Herrer
U15
U15 drenge B (født 2006) - Efterår 2020 • Pulje 3
Netplan Arena
SUB Ullerslev
Netplan Arena
30.
søndag
11.00
Rudkøbing BK
Herrer
Senior
Herre S1 - 2020/2021 • Pulje 1
Fynske Bank Arena (Rudkøbing)
SUB Ullerslev
Fynske Bank Arena (Rudkøbing)
30.
søndag
11.00
Stige Boldklub 2017
Kvinder
Senior
Kvinde S1 - Efterår 2020 • Pulje 1
Hauge Gruppen Arena
SUB Ullerslev
Hauge Gruppen Arena
30.
søndag
11.00
Nyborg G & IF
Herrer
U13
U13 drenge B (født 2008) - Efterår 2020 • Pulje 1
Idrætscenter Nyborg
SUB Ullerslev
Idrætscenter Nyborg
31.
mandag
18.00
SUB Ullerslev
Herrer
U12
U12 drenge C (født 2009) - Efterår 2020 • Pulje 3
Ullerslev Stadion
O K S
Ullerslev Stadion