Menu
SUB-nyt I går kl. 22:36
SUB'er dag 10/9-2016 - tilmeldingen er åben...
SUB-nyt
Ny Spiller i SUB Ullerslev.
SUB-nyt
Søndersø Cup 5./ 6./ 7. august 2016
SUB-nyt
SUB'er dag 10. september 2016
SUB-nyt
Forårsafslutning for U5-U10

Nyt Fra DBU Fyn

Nyt fra bold.dk

Bestyrelse

Formand
profilepic
Lars Hardon
Næstformand
profilepic
Mikael Jensen
Seniorformand
profilepic
Kristian Schrøder
Bestyrelsesmedlem
profilepic
Villiam Olsen
Bestyrelsesmedlem
profilepic
Erik Capello
Bestyrelsesmedlem
profilepic
Henrik Nielsen
Ungdomsudvalg
profilepic
Rene Jensen
Ungdomsudvalg
profilepic
Maibritt Breumlund Jepsen
Ungdomsudvalg
profilepic
Steffen Fentz
Ungdomsudvalg
profilepic
Rune Christensen

Til forældre og trænere...

Kommende Kampe
August 2016
24.
onsdag
18.00
SUB Ullerslev
Herrer
U14
U14 drenge 8M (født 2003) - Efterår 2016 • Pulje 2
Ullerslev Stadion
Thurø BK af 1920
Ullerslev Stadion
25.
torsdag
17.00
SUB Ullerslev
Kvinder
U12
U12 pige C (født 2005) - Efterår 2016 • Pulje 2
Ullerslev Stadion
MG & BK
Ullerslev Stadion
25.
torsdag
18.00
Skjoldsparken IF
Kvinder
Senior
Kvinde 7M C - efterår 2016 • Pulje 2
PRODUKTEN PARK
SUB Ullerslev
PRODUKTEN PARK
25.
torsdag
18.30
Rolfsted IF
Herrer
Senior
Herre S4, efterår 2016 • Pulje 4
Rolfsted Stadion
SUB Ullerslev
Rolfsted Stadion
27.
lørdag
09.30
S.f.B. (2)
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 4
Carl Nielsen Hallen
SUB Ullerslev (1)
Carl Nielsen Hallen
27.
lørdag
10.00
SUB Ullerslev
Herrer
U12
U12 drenge B (født 2005) - Efterår 2016 • Pulje 3
Ullerslev Stadion
Højby S & G
Ullerslev Stadion
27.
lørdag
10.00
Langeskov IF
Herrer
U11
U11 drenge (2006) 8M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 4
Nymarkshallen
SUB Ullerslev
Nymarkshallen
27.
lørdag
10.00
Nr. Lyndelse / Søby F.C.
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 4
Carl Nielsen Hallen
SUB Ullerslev (2)
Carl Nielsen Hallen
27.
lørdag
10.00
Gislev IF
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 4
Vindinge Sportsplads
SUB Ullerslev
Vindinge Sportsplads
27.
lørdag
10.30
SUB Ullerslev (2)
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 4
Carl Nielsen Hallen
Kerteminde BK
Carl Nielsen Hallen
27.
lørdag
10.45
KR 70
Herrer
U11
U11 drenge (2006) 8M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 4
Nymarkshallen
SUB Ullerslev
Nymarkshallen
27.
lørdag
11.00
Langeskov IF (1)
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 4
Carl Nielsen Hallen
SUB Ullerslev (1)
Carl Nielsen Hallen
27.
lørdag
11.00
SUB Ullerslev
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 4
Vindinge Sportsplads
Fjordager IF
Vindinge Sportsplads
27.
lørdag
11.30
SUB Ullerslev
Herrer
U11
U11 drenge (2006) 8M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 4
Nymarkshallen
Vindinge BK
Nymarkshallen
27.
lørdag
11.30
SUB Ullerslev (2)
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 4
Carl Nielsen Hallen
S.f.B. (2)
Carl Nielsen Hallen
27.
lørdag
11.30
SUB Ullerslev (1)
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 4
Carl Nielsen Hallen
Nr. Lyndelse / Søby F.C.
Carl Nielsen Hallen
27.
lørdag
11.30
Vindinge BK
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 4
Vindinge Sportsplads
SUB Ullerslev
Vindinge Sportsplads
27.
lørdag
12.00
Langeskov IF (1)
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 4
Carl Nielsen Hallen
SUB Ullerslev (2)
Carl Nielsen Hallen
27.
lørdag
12.00
SUB Ullerslev (1)
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 4
Carl Nielsen Hallen
Kerteminde BK
Carl Nielsen Hallen
27.
lørdag
12.00
Kerteminde BK
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 4
Vindinge Sportsplads
SUB Ullerslev
Vindinge Sportsplads
27.
lørdag
15.00
SUB Ullerslev
Herrer
Senior
Herre S2, 2016/2017 • Pulje 2
Ullerslev Stadion
Aunslev IF
Ullerslev Stadion
28.
søndag
10.00
KRFK
Kvinder
U14
U14 pige 8M (født 2003) - Efterår 2016 • Pulje 1
Krogsbølle Stadion
SUB Ullerslev
Krogsbølle Stadion
29.
mandag
18.00
SUB Ullerslev
Herrer
U13
U13 drenge B (født 2004) - Efterår 2016 • Pulje 1
Ullerslev Stadion
Glamsbjerg IF
Ullerslev Stadion
29.
mandag
18.45
SUB Ullerslev
Herrer
Veteran
Veteran 2016 • Pulje 1
Skellerup Sportsplads
Dalum IF
Skellerup Sportsplads
31.
onsdag
00.00
Nr. Lyndelse / Søby F.C.
Kvinder
U14
U14 pige 8M (født 2003) - Efterår 2016 • Pulje 1
Carl Nielsen Hallen
SUB Ullerslev
Carl Nielsen Hallen
31.
onsdag
00.00
Fraugde G & IF
Herrer
U14
U14 drenge 8M (født 2003) - Efterår 2016 • Pulje 2
Fraugde Stadion
SUB Ullerslev
Fraugde Stadion
September 2016
2.
fredag
17.30
EGB
Herrer
U13
U13 drenge B (født 2004) - Efterår 2016 • Pulje 1
Gelsted Stadion
SUB Ullerslev
Gelsted Stadion
3.
lørdag
10.00
Langeskov IF
Herrer
U11
U11 drenge (2006) 8M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 4
Ullerslev Stadion
SUB Ullerslev
Ullerslev Stadion
3.
lørdag
10.00
HOGG (1)
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 4
Hesselager Stadion
SUB Ullerslev (2)
Hesselager Stadion
3.
lørdag
10.00
SUB Ullerslev
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 4
Ullerslev Stadion
Munkebo BK
Ullerslev Stadion
3.
lørdag
10.30
Kerteminde BK
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 4
Hesselager Stadion
SUB Ullerslev (2)
Hesselager Stadion
3.
lørdag
10.30
SUB Ullerslev (1)
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 4
Hesselager Stadion
HOGG (2)
Hesselager Stadion
3.
lørdag
10.30
Vindinge BK
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 4
Ullerslev Stadion
SUB Ullerslev
Ullerslev Stadion
3.
lørdag
10.45
KR 70
Herrer
U11
U11 drenge (2006) 8M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 4
Ullerslev Stadion
SUB Ullerslev
Ullerslev Stadion
3.
lørdag
11.00
HOGG (1)
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 4
Hesselager Stadion
SUB Ullerslev (1)
Hesselager Stadion
3.
lørdag
11.00
Ryslinge BK
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 4
Ullerslev Stadion
SUB Ullerslev
Ullerslev Stadion
3.
lørdag
11.30
SUB Ullerslev
Herrer
U11
U11 drenge (2006) 8M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 4
Ullerslev Stadion
Fjordager IF
Ullerslev Stadion
3.
lørdag
11.30
SUB Ullerslev (1)
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 4
Hesselager Stadion
Aarslev BK (1)
Hesselager Stadion
3.
lørdag
11.30
SUB Ullerslev (2)
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 4
Hesselager Stadion
HOGG (2)
Hesselager Stadion
3.
lørdag
12.00
SUB Ullerslev (2)
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 4
Hesselager Stadion
Aarslev BK (1)
Hesselager Stadion
3.
lørdag
12.00
SUB Ullerslev
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 4
Ullerslev Stadion
Fjordager IF
Ullerslev Stadion
3.
lørdag
12.30
Kerteminde BK
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 4
Hesselager Stadion
SUB Ullerslev (1)
Hesselager Stadion
3.
lørdag
13.30
Tåsinge f. B.
Kvinder
U18
U18 pige 11M (1999 - 2000) - Efterår 2016 • Pulje 1
SEF Energi Arena
SUB Ullerslev
SEF Energi Arena
3.
lørdag
13.30
SUB Ullerslev
Herrer
U19
U19 drenge A (født 1998-99) - Efterår 2016 • Pulje 1
Ullerslev Stadion
SFF2015
Ullerslev Stadion
3.
lørdag
15.00
Røde Stjerne (2)
Herrer
Senior
Herre S2, 2016/2017 • Pulje 2
Røde Stjerne - Falen
SUB Ullerslev
Røde Stjerne - Falen
3.
lørdag
15.30
SUB Ullerslev
Herrer
Senior
Herre S4, efterår 2016 • Pulje 4
Skellerup Sportsplads
Drigstrup BK
Skellerup Sportsplads
4.
søndag
00.00
SUB Ullerslev
Kvinder
U14
U14 pige 8M (født 2003) - Efterår 2016 • Pulje 1
Ullerslev Stadion
Søndersø BK
Ullerslev Stadion
4.
søndag
10.00
Årslev BK
Kvinder
U12
U12 pige C (født 2005) - Efterår 2016 • Pulje 2
Netplan Arena
SUB Ullerslev
Netplan Arena
4.
søndag
13.00
SUB Ullerslev
Kvinder
Senior
Kvinde 7M C - efterår 2016 • Pulje 2
Ullerslev Stadion
OKS
Ullerslev Stadion
5.
mandag
18.30
OB
Herrer
Veteran
Veteran 2016 • Pulje 1
OB-Ådalen
SUB Ullerslev
OB-Ådalen
5.
mandag
18.30
Munkebo BK
Herrer
U12
U12 drenge B (født 2005) - Efterår 2016 • Pulje 3
Munkebo Hallen
SUB Ullerslev
Munkebo Hallen
7.
onsdag
00.00
SUB Ullerslev
Kvinder
U14
U14 pige 8M (født 2003) - Efterår 2016 • Pulje 1
Ullerslev Stadion
SSV Højfyn
Ullerslev Stadion
7.
onsdag
18.00
SUB Ullerslev
Herrer
U14
U14 drenge 8M (født 2003) - Efterår 2016 • Pulje 2
Ullerslev Stadion
Marienlyst
Ullerslev Stadion
7.
onsdag
18.30
SFF 2015
Herrer
U14
U14 drenge 8M (født 2003) - Efterår 2016 • Pulje 2
Toftegårdsskolen
SUB Ullerslev
Toftegårdsskolen
8.
torsdag
17.30
SUB Ullerslev
Herrer
U12
U12 drenge B (født 2005) - Efterår 2016 • Pulje 3
Ullerslev Stadion
Årslev BK
Ullerslev Stadion
9.
fredag
18.00
UCL FC
Kvinder
Senior
Kvinde 7M C - efterår 2016 • Pulje 2
Kroggårdskolen
SUB Ullerslev
Kroggårdskolen
10.
lørdag
15.30
Otterup
Herrer
U19
U19 drenge A (født 1998-99) - Efterår 2016 • Pulje 1
Otterup Stadion
SUB Ullerslev
Otterup Stadion
11.
søndag
00.00
Kerteminde BK
Kvinder
U14
U14 pige 8M (født 2003) - Efterår 2016 • Pulje 1
Kerteminde Stadion
SUB Ullerslev
Kerteminde Stadion
11.
søndag
11.00
Kullerup/Refsvindinge IF
Herrer
Senior
Herre S4, efterår 2016 • Pulje 4
Juulskovskolen
SUB Ullerslev
Juulskovskolen
12.
mandag
18.00
SUB Ullerslev
Herrer
U13
U13 drenge B (født 2004) - Efterår 2016 • Pulje 1
Ullerslev Stadion
Søndersø BK
Ullerslev Stadion
12.
mandag
18.30
SUB Ullerslev
Herrer
Veteran
Veteran 2016 • Pulje 1
Skellerup Sportsplads
Kildemosens BK
Skellerup Sportsplads
12.
mandag
18.30
SUB Ullerslev
Kvinder
U18
U18 pige 11M (1999 - 2000) - Efterår 2016 • Pulje 1
Ullerslev Stadion
Oure Fodbold Akademi
Ullerslev Stadion
13.
tirsdag
18.00
SUB Ullerslev
Herrer
Senior
Herre S2, 2016/2017 • Pulje 2
Ullerslev Stadion
Åsum IF
Ullerslev Stadion
14.
onsdag
17.45
Vindinge BK
Herrer
U12
U12 drenge B (født 2005) - Efterår 2016 • Pulje 3
Vindinge Sportsplads
SUB Ullerslev
Vindinge Sportsplads
15.
torsdag
18.00
Sanderum BK
Kvinder
U12
U12 pige C (født 2005) - Efterår 2016 • Pulje 2
Vestfalen Stadion
SUB Ullerslev
Vestfalen Stadion
17.
lørdag
10.00
Aarslev BK (1)
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 4
Herrested Stadion
SUB Ullerslev (2)
Herrested Stadion
17.
lørdag
10.30
Aarslev BK (1)
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 4
Herrested Stadion
SUB Ullerslev (1)
Herrested Stadion
17.
lørdag
11.00
SUB Ullerslev (1)
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 4
Herrested Stadion
Herrested/Ørbæk
Herrested Stadion
17.
lørdag
11.00
SUB Ullerslev (2)
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 4
Herrested Stadion
HOGG (2)
Herrested Stadion
17.
lørdag
11.30
SUB Ullerslev (2)
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 4
Herrested Stadion
SUB Ullerslev (1)
Herrested Stadion
17.
lørdag
12.00
Langeskov IF (1)
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 4
Herrested Stadion
SUB Ullerslev (2)
Herrested Stadion
17.
lørdag
12.30
SUB Ullerslev (1)
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 4
Herrested Stadion
HOGG (2)
Herrested Stadion
17.
lørdag
13.00
SUB Ullerslev
Herrer
U11
U11 drenge (2006) 8M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 4
B.1909s anlæg
Højby S & G
B.1909s anlæg
17.
lørdag
13.45
KR 70
Herrer
U11
U11 drenge (2006) 8M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 4
B.1909s anlæg
SUB Ullerslev
B.1909s anlæg
17.
lørdag
14.30
B 1909 (2)
Herrer
U11
U11 drenge (2006) 8M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 4
B.1909s anlæg
SUB Ullerslev
B.1909s anlæg
18.
søndag
00.00
SUB Ullerslev
Kvinder
U14
U14 pige 8M (født 2003) - Efterår 2016 • Pulje 1
Ullerslev Stadion
Skamby BK
Ullerslev Stadion
18.
søndag
10.00
Herrested/Ørbæk
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 4
Herrested Stadion
SUB Ullerslev
Herrested Stadion
18.
søndag
11.00
Nyborg G & IF
Herrer
Senior
Herre S2, 2016/2017 • Pulje 2
Idrætscenter Nyborg
SUB Ullerslev
Idrætscenter Nyborg
18.
søndag
11.00
SUB Ullerslev
Herrer
Senior
Herre S4, efterår 2016 • Pulje 4
Skellerup Sportsplads
Langtved SG & IF
Skellerup Sportsplads
18.
søndag
11.00
Næsby
Kvinder
U18
U18 pige 11M (1999 - 2000) - Efterår 2016 • Pulje 1
ALPI Arena Næsby
SUB Ullerslev
ALPI Arena Næsby
18.
søndag
11.00
Tarup/Paarup IF
Herrer
U13
U13 drenge B (født 2004) - Efterår 2016 • Pulje 1
Home Tarup Park
SUB Ullerslev
Home Tarup Park
18.
søndag
11.00
SUB Ullerslev
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 4
Herrested Stadion
Fjordager IF
Herrested Stadion
18.
søndag
11.30
Vindinge BK
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 4
Herrested Stadion
SUB Ullerslev
Herrested Stadion
18.
søndag
12.00
Aarslev BK
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 4
Herrested Stadion
SUB Ullerslev
Herrested Stadion
18.
søndag
13.00
SUB Ullerslev
Herrer
U19
U19 drenge A (født 1998-99) - Efterår 2016 • Pulje 1
Ullerslev Stadion
B1913
Ullerslev Stadion
19.
mandag
17.30
SUB Ullerslev
Kvinder
Senior
Kvinde 7M C - efterår 2016 • Pulje 2
Ullerslev Stadion
Drigstrup/Munkebo
Ullerslev Stadion
19.
mandag
18.15
Aarup BK
Herrer
Veteran
Veteran 2016 • Pulje 1
Scankab Arena i Aarup
SUB Ullerslev
Scankab Arena i Aarup
20.
tirsdag
17.45
FC Midtfyn
Herrer
U14
U14 drenge 8M (født 2003) - Efterår 2016 • Pulje 2
Ryslinge Stadion
SUB Ullerslev
Ryslinge Stadion
21.
onsdag
18.00
SUB Ullerslev
Herrer
U14
U14 drenge 8M (født 2003) - Efterår 2016 • Pulje 2
Ullerslev Stadion
Fjordager IF
Ullerslev Stadion
22.
torsdag
17.00
SUB Ullerslev
Kvinder
U12
U12 pige C (født 2005) - Efterår 2016 • Pulje 2
Ullerslev Stadion
Langeskov IF
Ullerslev Stadion

Hovedsponsorer