Menu

U15 Drenge

Træningstider:

Mandag/ onsdag 16.30-18.00 på bane 1

Holdets stab

Træner
ingen pic
Morten Nørgaard
Assistenttræner
ingen pic
Andreas Nielsen

Spillerliste

ingen img
Anders Andersson
profil
Andreas Hansen
profil
Christoffer Ejby
profil
Frederik Zeeberg Harboesgaard
profil
Jacob Larsen
ingen img
Jacob Ørbech
profil
Johannes Bjørnskov
profil
Lukas Lisewski Schmidt
ingen img
Mads Nilson
ingen img
Mathias Møller
profil
Mike Christiansen
profil
Mikkel Maegaard
profil
Peter Samsøe
ingen img
Rasmus Tipsmark
ingen img
Rasmus Vive Andreasen
profil
Rune Brødbæk
profil
Simon Memborg
ingen img
Sylvester Bækkelund

Næste kampU15 drenge A (født 2003) - Efterår 2017 • Pulje 2

Der er ingen fremtidige kampe på programmet

Næste kampInde - U15 drenge B/C født 2003 • Pulje 3

Hjemme mod
Langeskov IF
25. nov
Kl. 16.16
Gislev-Hallen
Inde - U15 drenge B/C født 2003 - Pulje 3

StillingU15 drenge A (født 2003) - Efterår 2017 • Pulje 2

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Thurø BK af 1920 5 5 0 0 15
2 Ringe BK 5 3 2 0 11
3 SFF2015 5 3 1 1 10
4 Rudkøbing BK 6 3 1 2 10
5 Fraugde G & IF 5 2 0 3 6
6 SUB Ullerslev 6 1 0 5 3
7 Krarup/Espe Fodbold 6 0 0 6 0

StillingInde - U15 drenge B/C født 2003 • Pulje 3

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Langeskov IF 0 0 0 0 0
2 Munkebo BK 0 0 0 0 0
3 Nr. Lyndelse / Søby F.C. (2) 0 0 0 0 0
4 RG17 0 0 0 0 0
5 SUB Ullerslev 0 0 0 0 0

KampprogramU15 drenge A (født 2003) - Efterår 2017 • Pulje 2

August 2017

SUB Ullerslev
0 - 3
Hjemme
Ullerslev Stadion

SFF2015
September 2017

Rudkøbing BK
6 - 1
Ude
Rudkøbing Stadion

SUB Ullerslev

SUB Ullerslev
2 - 7
Hjemme
Ullerslev Stadion

Thurø BK af 1920

SUB Ullerslev
1 - 3
livescore
Hjemme
Ullerslev Stadion

Fraugde G & IF

Ringe BK
5 - 1
Ude
Ringe Stadion

SUB Ullerslev
Oktober 2017

SUB Ullerslev
10 - 3
Hjemme
Skellerup Sportsplads

Krarup/Espe Fodbold

KampprogramInde - U15 drenge B/C født 2003 • Pulje 3

November 2017

SUB Ullerslev
25. nov
Kl. 16.16
Hjemme
Gislev-Hallen

Langeskov IF

SUB Ullerslev
25. nov
Kl. 16.32
Hjemme
Gislev-Hallen

Munkebo BK

Nr. Lyndelse / Søby F.C. (2)
25. nov
Kl. 16.48
Ude
Gislev-Hallen

SUB Ullerslev

RG17
25. nov
Kl. 17.04
Ude
Gislev-Hallen

SUB Ullerslev
December 2017

Langeskov IF
10. dec
Kl. 15.21
Ude
Svanninge-Hallen (inde)

SUB Ullerslev

Munkebo BK
10. dec
Kl. 15.37
Ude
Svanninge-Hallen (inde)

SUB Ullerslev

SUB Ullerslev
10. dec
Kl. 15.53
Hjemme
Svanninge-Hallen (inde)

Nr. Lyndelse / Søby F.C. (2)

SUB Ullerslev
10. dec
Kl. 16.09
Hjemme
Svanninge-Hallen (inde)

RG17