Menu
SUB-nyt 12. september kl. 22:46
Hyggelig og vellykket SUB'er dag Klubdag for hele familien
SUB-nyt
Træningsopstart
SUB-nyt
Ny Spiller i SUB Ullerslev.
SUB-nyt
Søndersø Cup 5./ 6./ 7. august 2016
SUB-nyt
SUB'er dag 10. september 2016

Nyt Fra DBU Fyn

Nyt fra bold.dk

Bestyrelse

Formand
profilepic
Lars Hardon
Næstformand
profilepic
Mikael Jensen
Seniorformand
profilepic
Kristian Schrøder
Bestyrelsesmedlem
profilepic
Villiam Olsen
Bestyrelsesmedlem
profilepic
Erik Capello
Bestyrelsesmedlem
profilepic
Henrik Nielsen
Ungdomsudvalg
profilepic
Rene Jensen
Ungdomsudvalg
profilepic
Maibritt Breumlund Jepsen
Ungdomsudvalg
profilepic
Steffen Fentz
Ungdomsudvalg
profilepic
Rune Christensen

Til forældre og trænere...

Hovedsponsorer

Kommende Kampe
September 2016
28.
onsdag
17.30
Årslev BK
5 - 0
Kvinder
U12
U12 pige C (født 2005) - Efterår 2016 • Pulje 2
Netplan Arena
SUB Ullerslev
Netplan Arena
28.
onsdag
18.00
Sanderum BK
5 - 3
Herrer
U13
U13 drenge B (født 2004) - Efterår 2016 • Pulje 1
Vestfalen Stadion
SUB Ullerslev
Vestfalen Stadion
28.
onsdag
18.15
Ringe BK
22 - 1
Herrer
U12
U12 drenge B (født 2005) - Efterår 2016 • Pulje 3
Ringe Stadion
SUB Ullerslev
Ringe Stadion
28.
onsdag
18.30
ØB
5 - 0
Kvinder
Senior
Kvinde 7M C - efterår 2016 • Pulje 2
Ø.B.s Anlæg
SUB Ullerslev
Ø.B.s Anlæg
Oktober 2016
1.
lørdag
10.00
SUB Ullerslev
Herrer
U12
U12 drenge B (født 2005) - Efterår 2016 • Pulje 3
Ullerslev Stadion
BBB
Ullerslev Stadion
1.
lørdag
10.00
Kerteminde BK
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 4
Skellerup Sportsplads
SUB Ullerslev (1)
Skellerup Sportsplads
1.
lørdag
10.00
FC Broby
Herrer
U14
U14 drenge 8M (født 2003) - Efterår 2016 • Pulje 2
Tømrermester Brian Kej Arena
SUB Ullerslev
Tømrermester Brian Kej Arena
1.
lørdag
10.30
SUB Ullerslev (2)
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 4
Skellerup Sportsplads
Munkebo BK
Skellerup Sportsplads
1.
lørdag
10.30
SUB Ullerslev
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 4
Langeskov Stadion
Ryslinge BK
Langeskov Stadion
1.
lørdag
11.00
SUB Ullerslev (1)
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 4
Skellerup Sportsplads
SUB Ullerslev (2)
Skellerup Sportsplads
1.
lørdag
11.00
Herrested/Ørbæk
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 4
Langeskov Stadion
SUB Ullerslev
Langeskov Stadion
1.
lørdag
11.30
Herrested/Ørbæk
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 4
Skellerup Sportsplads
SUB Ullerslev (1)
Skellerup Sportsplads
1.
lørdag
11.30
Aarslev BK
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 4
Langeskov Stadion
SUB Ullerslev
Langeskov Stadion
1.
lørdag
12.00
Nr. Lyndelse / Søby F.C.
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 4
Skellerup Sportsplads
SUB Ullerslev (2)
Skellerup Sportsplads
1.
lørdag
12.00
SUB Ullerslev (1)
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 4
Skellerup Sportsplads
Munkebo BK
Skellerup Sportsplads
1.
lørdag
12.00
Langeskov IF
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 4
Langeskov Stadion
SUB Ullerslev
Langeskov Stadion
1.
lørdag
12.30
SUB Ullerslev (2)
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 4
Skellerup Sportsplads
Herrested/Ørbæk
Skellerup Sportsplads
1.
lørdag
15.00
SUB Ullerslev
Herrer
Senior
Herre S4, efterår 2016 • Pulje 4
Skellerup Sportsplads
FC Nordøstfyn
Skellerup Sportsplads
1.
lørdag
15.00
Oure Fodbold Akademi
Herrer
U19
U19 drenge A (født 1998-99) - Efterår 2016 • Pulje 1
Oure Idrætsskole
SUB Ullerslev
Oure Idrætsskole
1.
lørdag
15.30
Birkende BK
Herrer
Senior
Herre S2, 2016/2017 • Pulje 2
Birkende Stadion
SUB Ullerslev
Birkende Stadion
2.
søndag
11.00
SUB Ullerslev
Kvinder
U14
U14 pige 8M (født 2003) - Efterår 2016 • Pulje 1
Ullerslev Stadion
Strib IF
Ullerslev Stadion
2.
søndag
11.00
SUB Ullerslev
Herrer
U14
U14 drenge 8M (født 2003) - Efterår 2016 • Pulje 2
Ullerslev Stadion
Dalum IF
Ullerslev Stadion
2.
søndag
11.30
Vindinge BK
Herrer
U11
U11 drenge (2006) 8M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 4
Vindinge Sportsplads
SUB Ullerslev
Vindinge Sportsplads
2.
søndag
12.15
SUB Ullerslev
Herrer
U11
U11 drenge (2006) 8M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 4
Vindinge Sportsplads
Højby S & G
Vindinge Sportsplads
2.
søndag
13.00
Fjordager IF
Herrer
U11
U11 drenge (2006) 8M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 4
Vindinge Sportsplads
SUB Ullerslev
Vindinge Sportsplads
3.
mandag
17.30
Nyborg G & IF
Herrer
Veteran
Veteran 2016 • Pulje 1
Idrætscenter Nyborg
SUB Ullerslev
Idrætscenter Nyborg
3.
mandag
17.30
SUB Ullerslev
Herrer
U13
U13 drenge B (født 2004) - Efterår 2016 • Pulje 1
Ullerslev Stadion
Otterup B & IK
Ullerslev Stadion
6.
torsdag
17.45
Vindinge BK
Kvinder
U12
U12 pige C (født 2005) - Efterår 2016 • Pulje 2
Vindinge Sportsplads
SUB Ullerslev
Vindinge Sportsplads
8.
lørdag
11.15
Dalum IF
Herrer
U12
U12 drenge B (født 2005) - Efterår 2016 • Pulje 3
Dalum Stadion
SUB Ullerslev
Dalum Stadion
8.
lørdag
13.30
SUB Ullerslev
Herrer
U19
U19 drenge A (født 1998-99) - Efterår 2016 • Pulje 1
Ullerslev Stadion
O K S
Ullerslev Stadion
8.
lørdag
15.30
SUB Ullerslev
Kvinder
U18
U18 pige 11M (1999 - 2000) - Efterår 2016 • Pulje 1
Ullerslev Stadion
Tåsinge f. B.
Ullerslev Stadion
9.
søndag
09.00
Næsby BK
Herrer
U13
U13 drenge B (født 2004) - Efterår 2016 • Pulje 1
ALPI Arena Næsby
SUB Ullerslev
ALPI Arena Næsby
9.
søndag
11.00
SUB Ullerslev
Herrer
Senior
Herre S2, 2016/2017 • Pulje 2
Ullerslev Stadion
B.67
Ullerslev Stadion
9.
søndag
11.00
Herrested-Ørbæk BK
Herrer
Senior
Herre S4, efterår 2016 • Pulje 4
Herrested Stadion
SUB Ullerslev
Herrested Stadion
9.
søndag
11.45
Brylle BK
Kvinder
U14
U14 pige 8M (født 2003) - Efterår 2016 • Pulje 1
Brylle Fritidscenter
SUB Ullerslev
Brylle Fritidscenter
9.
søndag
13.00
SUB Ullerslev
Kvinder
Senior
Kvinde 7M C - efterår 2016 • Pulje 2
Ullerslev Stadion
HERIF
Ullerslev Stadion
13.
torsdag
18.30
KR 70
Kvinder
Senior
Kvinde 7M C - efterår 2016 • Pulje 2
Nymarkshallen
SUB Ullerslev
Nymarkshallen
16.
søndag
11.00
B.1909
Omkl. 2
Herrer
Senior
Herre S2, 2016/2017 • Pulje 2
B.1909s anlæg
Bane 4
SUB Ullerslev
Omkl. 3
B.1909s anlæg
Bane 4
16.
søndag
11.00
SUB Ullerslev
Herrer
Senior
Herre S4, efterår 2016 • Pulje 4
Skellerup Sportsplads
KR 70
Skellerup Sportsplads
16.
søndag
13.00
BBB
Herrer
U19
U19 drenge A (født 1998-99) - Efterår 2016 • Pulje 1
Bellinge stadion
SUB Ullerslev
Bellinge stadion
16.
søndag
15.30
FC Sydfyn
Herrer
U14
U14 drenge 8M (født 2003) - Efterår 2016 • Pulje 2
Nymarkskolen
SUB Ullerslev
Nymarkskolen
22.
lørdag
15.00
SUB Ullerslev
Herrer
Senior
Herre S2, 2016/2017 • Pulje 2
Ullerslev Stadion
Fraugde G & IF
Ullerslev Stadion
22.
lørdag
15.00
Nyborg G & IF
Herrer
Senior
Herre S4, efterår 2016 • Pulje 4
Idrætscenter Nyborg
SUB Ullerslev
Idrætscenter Nyborg
24.
mandag
18.30
Oure Fodbold Akademi
Kvinder
U18
U18 pige 11M (1999 - 2000) - Efterår 2016 • Pulje 1
Oure Idrætsskole
SUB Ullerslev
Oure Idrætsskole
29.
lørdag
11.30
Tåsinge f. B.
Herrer
U14
U14 drenge 8M (født 2003) - Efterår 2016 • Pulje 2
SEF Energi Arena
SUB Ullerslev
SEF Energi Arena
29.
lørdag
14.00
SUB Ullerslev
Herrer
U13
U13 drenge B (født 2004) - Efterår 2016 • Pulje 1
Ullerslev Stadion
O K S (1)
Ullerslev Stadion
29.
lørdag
15.00
SUB Ullerslev
Herrer
Senior
Herre S2, 2016/2017 • Pulje 2
Skellerup Sportsplads
FC BiH Odense
Skellerup Sportsplads
29.
lørdag
15.00
SUB Ullerslev
Herrer
U19
U19 drenge A (født 1998-99) - Efterår 2016 • Pulje 1
Ullerslev Stadion
FC Broby
Ullerslev Stadion
30.
søndag
00.00
Allesø GF
Kvinder
U14
U14 pige 8M (født 2003) - Efterår 2016 • Pulje 1
Allesø/Spurvelundsskolen
SUB Ullerslev
Allesø/Spurvelundsskolen
30.
søndag
13.00
SUB Ullerslev
Kvinder
U18
U18 pige 11M (1999 - 2000) - Efterår 2016 • Pulje 1
Ullerslev Stadion
Næsby
Ullerslev Stadion
30.
søndag
14.00
SUB Ullerslev
Kvinder
U12
U12 pige C (født 2005) - Efterår 2016 • Pulje 2
Ullerslev Stadion
Nr. Lyndelse / Søby F.C.
Ullerslev Stadion
November 2016
5.
lørdag
14.00
Tarup/Paarup IF
Herrer
U19
U19 drenge A (født 1998-99) - Efterår 2016 • Pulje 1
Home Tarup Park
SUB Ullerslev
Home Tarup Park
6.
søndag
11.00
SUB Ullerslev
Kvinder
U14
U14 pige 8M (født 2003) - Efterår 2016 • Pulje 1
Ullerslev Stadion
Ubberud IF
Ullerslev Stadion
6.
søndag
11.00
SUB Ullerslev
Herrer
U14
U14 drenge 8M (født 2003) - Efterår 2016 • Pulje 2
Ullerslev Stadion
Egebjerg Fodbold
Ullerslev Stadion